Menu:

Vynikající španělské pokrmy

Patříte k lidem, kteří si rádi pochutnávají na zahraničních pochoutkách? Pak byste určitě neměla vynechat španělskou kuchyni. Španělská kuchyně nadchne opravdu každého. Španělská kuchyně je díky své poloze ovlivněna nejen francouzskou kuchyní, ale také kuchyní Arabů a Židů, kteří na tomto území dlouho pobývali.

Je tedy více než jasné, že existují pokrmy, které jsou typické, jak pro celé Španělsko, tak pro jednotlivé jeho regiony. Španělskou kuchyni si je jen stěží možné představit bez olivového oleje. Není také divu, vždyť Španělsko je největším producentem tohoto produktu na světě. Neoddělitelnou součástí španělské kuchyně je také zelenina. Španělé velmi rádi dochucují jejich pokrmy šafránem a římským kmínem. Ve Španělsku také velmi dobře pochutnáte na dezertech. Také milovníci vína si přijdou ve Španělsku na své.  

Zřejmě nejslavnějším španělským jídlem je paella, která je myslně považována za národní pokrm Španělů. Paella je založena na rýži, kterou do Španělska přivezli Arabové. Kořeny paelly pak sahají do Valencie. Ochutnat ji však můžete na každém roku Španělska, neboť se dnes vyrábí hned v několika druzích. Chcete-li si doma připravit tuto pochoutku, pak Vám nezaplatitelnou službou poslouží tato webová adresa www.spanelskerecepty.cz, na níž naleznete víc než recept na paellu.

Typická valencijská paella se připravuje z kuřecího a králičího masa. Chybět nesmí ani rajčata, bílé a červené fazole, snítka rozmarýnu a rýže na paellu. Objednáte-li si paellu ve Španělsku, těšit se můžete na prostírání, jehož součástí je u paelly speciální pánev. Španělské recepty doporučují k tomuto jídlu růžové, suché víno Vega Libre Rosado. 

29. 09. 2014