Menu:

Suché bílé víno

V dnešní době je velmi oblíbený nápoj, který známe pod názvem víno. Velice známá jsou ovocná vína, která se dají vyrábět z různých druhů ovoce nebo bylin. V těchto případech ovšem musí být název vždy doplněn přívlastkem, který je například ovocné víno. Víno má samo o sobě i léčebné účinky. Látka, která se ve víně vyskytuje, se jmenuje resveratrol, který sehrává velmi důležitou roli v prevenci kardiovaskulárních onemocnění a cukrovky. Poslední výzkumy také prokázaly protirakovinný účinek a zpomalené stárnutí buněk. Je známo, že jedno z nejoblíbenějších vín je suché bílé víno. Toto víno je oblíbeno zejména mezi ženami. Je totiž všeobecně známo, že díky tomuto vínu se nepřibírá a navíc zrychluje spalování tukových buněk. Suché bílé víno má kyselejší chuť a jak už z názvu vyplívá, bílou barvu.

Velmi známe a chutné víno je portské víno. Toto víno je známo spíše ve své červené barvě, ale výjimečně ho můžete ochutnat také v bílé variantě. Suché bílé Portské víno je velmi oblíbené a svou chutí zvláštní. Zajímavá je výrobě tohoto vína. To se vyrábí z hroznů, které jsou vypěstovány v oblasti Douro Valley. Z hroznů se nejdříve vylisuje mošt, který se nechává kvasit v uzavřených nádržích. Po vykvašení asi poloviny cukru se nápoj přečerpá do sudů, v nichž je už předem připravené vinná pálenka. Obsah alkoholu tohoto vína je asi 19 až 22 %. Než se víno nechá nalahvovat, ještě delší dobu dozrává v uzavřených sudech.

Velmi kvalitní a oblíbená jsou španělská vína. Tato vína jsou milována lidmi po celém světě. Španělská vína jsou nesmírně kvalitní a chutná. Můžete si je vychutnat třeba přímo na místě jejich výroby, tedy ve Španělsku. Tam si z mnoha druhů různých vín můžete vybrat z nabídky vinných sklípků nebo některé z vináren. Nejen španělská vína se výborně hodí k mnoha různým pokrmům. Červená vína jsou úžasná k masu a bílá vína zase k rybám a sýrům. Ovšem záleží na chuti každého z konzumentů, čemu dá osobně přednost.

05. 12. 2011