Menu:

Španělské recepty na Silvestra

Nezadržitelným krokem se blíží oslava konce roku a příchod nového kalendářního roku a Vy nyní možná přemýšlíte, jakými pochoutkami pohostit Vaše kamarády. Zvolit můžete osvědčené recepty, které se nachází ve Vaší soukromé kuchařce, nebo sáhnout po něčem novém. Spoustu inspirací na přípravu nejrůznějších pokrmů naleznete také na této webové adrese: www.spanelskerecepty.cz.

Španělská kuchyně se vyznačuje rozmanitostí nejrůznějších chutí, není se také čemu divit, vždyť ji od prvopočátku silně ovlivňovalo stravování Arabů a Židů, kteří na Pyrenejském poloostrově žili. Ze severu je španělská kuchyně inspirována také kuchyní jejích sousedů Francouzů. Dalším proudem, který do této lahodné kuchyně zasáhl, bylo také období mořeplaveckých objevů. Ve Španělsku najdete jídla, která jsou typická pro celé toto území nebo jen pro jednotlivé španělské oblasti.

Věřte, že na chuť si přijde však opravdu každý. Výše zmíněná webová stránka Vás okouzlí zejména svou propracovaností a obsáhlostí. Recepty si zde můžete vybírat podle jednotlivých kritérií. Záleží pouze na Vás, zda upřednostníte hledání podle časového hlediska příprava, energetických či nutričních hodnost. Vynikající jídla jsou připravena také pro milovníky jídla, kteří se z nejrůznějších důvodů snaží vyhnout alergenům. Ze španělských receptů by měl každý rozhodně vyzkoušet místní pochoutku paellu. Nezklamou Vás však ani karbenátky připravené v andaluském stylu či pečené kuře s rozinkovou omáčkou. Popusťte uzdu svým chuťovým pohárkům a pochutnejte si na španělské kuchyni.

23. 12. 2013