Menu:

Španělská vína od BMC Brno

Plánujete velkou oslavu a rádi byste nabídli Vašim hostům k pití kvalitní vína? Španělská vína od společnosti BMC Brno by v takovém případě rozhodně neměli chybět ve Vašem nápojovém lístku. Víno ke Španělsku patří neodmyslitelně jako například k České republice pivo. Různorodé podnebí umožňuje ve Španělsku pěstovat velké spektrum odrůd. Právě podnebí dává španělským vínům možnost pochlubit se nezaměnitelným stylem a různorodou chutí.

Vinná réva se pěstuje nejen na Pyrenejském poloostrově, ale také na španělských ostrovech, jako je Mallorca či Kanárské ostrovy. Španělsko je proslulé zejména červenými víny. Setkat se zde však můžeme také s bílými víny a sangriemi. K nejoblíbenějším odrůdám červených vín patří odrůdy Merlot, Malbec, Syrah i Tempranillo. Více se o španělských vínech dovíte také na této webové adrese www.bmcbrno.cz

Nejkvalitnější španělská vína pak pochází z lokalit, jako je Rioja, Navarra či Penedés. Společnost BMC Brno doporučuje červené víno Coto de Imaz Gran Reserva, ročník 2001. Toto víno bylo vyznamenáno v roce 2009 zlatou medailí Prague Wine Trophy a v roce 2007 Stříbrnou medailí Vinoforum Pardubice. Pro toto víno je charakteristická tmavě červená barva s antracitovými odlesky.

Přičichnete-li k tomuto vínu, ucítí vůni ovocných tónů vyzrálých třešní v kombinaci s decentní kouřovitou. V pozadí Vás zaujme vůně tabáku a černého koření. Patříte-li spíše k milovníkům bílých vín, pak pro Vás BMC Brno připravilo bílé víno Estrella 10 vyrobené z Muscat D´Alexandrie. Okouzlí Vás zejména jeho omamná vůně citrusu a jeho neméně okouzlující chuť.  

27. 03. 2015