Menu:

Portské víno a maso

Každý, kdo hledá dokonalé víno, které se bude hodit k nějakému dobrému jídlu, určitě by se měl zaměřit zejména na Portské víno. Tento druh vína je stále více v oblibě a vyhledává jej větší a větší množství lidí. Zejména odborníci na víno si tento mok velmi pochvalují a doporučují jej skoro ke všemu. Toto víno je velice všestranné a velice se hodí zejména k masu. Portské víno je většinou červené a sladší, proto se také hodí spíše k červenému masu, ale dá se sehnat i opravdu vynikající bílé víno, které si mohou milovníci ryb naservírovat a budou zcela jistě mile překvapeni. V kvalitní restauraci by vám měli dokonce doporučit víno, které se bude přímo k vašemu pokrmu hodit. Důležitý je výběr dobrého vína hlavně v případě, že si chcete dát nějaké dobré maso a svůj pokrm si chcete dostatečně vychutnat. Zejména již zmíněno Portské víno dodává masu zvláštní chuť, která bude pro každého konzumenta zcela nezapomenutelná.

Dalším velmi dobrým doplňkem k dobrému vínu a masu, jsou olivy. Ty jsou velmi často také přidávány přímo do pokrmů a mnohé luxusní restaurace je dokonce k dobrým vínům servírují jako rutinu, bez které by se víno nemělo dle jejich úsudku obejít. Kombinace vína, masa a oliv je opravdu zvláštní a její chuť si vychutná a užije si ji zcela jistě každý gurmán. Oliva je sama o sobě velmi žádanou potravinou a těší se stále větší oblibě. Je to zdravý pokrm, z kterého se vyrábí mnoho různých dobrých věcí a je také nedílnou součástí mnoha pokrmů.

Kvalitní víno se také velmi hodí k pokrmu, který je znám pod názvem paella. Tento pokrm se skládá zejména z rýže a masa. Člověk si jej může udělat z jakéhokoli masa, které má rád, ale k tomu pak musí také přizpůsobit výběr vína. Protože se Portské víno vyrábí ve všech variantách, může si člověk z této značky vybrat vždy, kdy bude potřebovat. Je tedy jedno, jestli si dáte paellu z mořských plodů, s červeným masem nebo s masem kuřecím. Portské víno dle dobrého výběru, se bude hodit ke všemu. Paella je velmi jednoduchý recept, který se v mnohém podobá našemu rizotu. Je u ní důležité, aby se rýže, z které se bude pokrm vyrábět, neomývala. Je na ní totiž obalen přírodní škrob, který poté zapříčiní to, že je paella slepená, což je velmi důležité. 

 

18. 01. 2012