Menu:

Pitná voda na pracovišti

O svůj pitný režim by se měli zajímat všichni lidé v jakémkoli věku. Důležité je, aby každý z nás vypil za den minimálně 2 litry tekutin. Ovšem v případě, že je léto, venkovní teploty jsou vysoké anebo máte zvýšený výdej energie, je potřeba vypít tekutin o hodně více. Tekutiny jsou také obsaženy v zelenině, ovoci, mléčných výrobcích a podobně. V dnešní době je potřebné myslet na pitný režim v průběhu celého dne. Hodně lidí pracuje v místnostech, v kterých se provozuje klimatizace a vzduch je tam velice vysušený. To tělo hodně vysušuje a člověk tak ztrácí potřebnou energii a vodu. Pitný režim by měl být pravidelný a plynulý po celý den, proto je dobré do každého zaměstnání umístit automat na vodu. Pravidelné doplňování nealkoholických nápojů je nesmírně důležité nejen pro naši fyzickou kondici, ale také pro správnou funkci ledvin a fungování mozku.

Nejlepším řešením, jak zajistit pitný režim, je pramenitá voda. Ta je svou kvalitou a vyváženým složením vhodná pro doplňování tekutin do těla. Pokud nejste na pravidelný pitný režim zvyklí, začněte pozvolna. Vůbec nevadí, že budete pít ze začátku méně tekutin, než byste měli. Důležité je, abyste jejich příjem postupně zvyšovali a tím tělo navykli na zdravější životní styl. Ovšem nenuťte se. Denně vypijte jen o něco málo víc, než předchozí den. Velký nával tekutin z ničeho nic, by mohl uškodit vašim ledvinám. Zejména v práci lidé na pitný režim zcela zapomínají, což je největší chyba. Vždy byste u sebe měli mít sklenici s čistou vodou, kterou můžete postupně popíjet. A nezapomeňte pít, i když zrovna pocit žízně nemáte. V případu žízně už je totiž tělo mírně dehydratováno, což není vůbec dobře.

Pokud nemáte v zaměstnání možnost využít barelů s pramenitou vodou a kvalitních automatů na vodu, určitě si najděte nějaký jiný způsob, jak pravidelně doplňovat své tekutiny. Pramenitá balená voda je v tomto případě tou nejlepší volbou. Takže i na vašem pracovišti se vždy najde místo a chvíle na to, abyste se z pramenité balené vody v barelech napili a tím tak velice efektivně vylepšily svůj zdravotní stav správným pitným režimem.

23. 02. 2012