Menu:

Perlivá voda

Hodně lidí v dnešní době si neuvědomuje, jak je důležité dodržovat pravidelný pitný režim. Dostatečný příjem tekutin je důležitý nejen pro naši fyzickou, ale také psychickou pohodu. Většina našich orgánů není schopná bez tekutin fungovat na 100% a to se odráží na našem zdraví. Zejména pramenitá voda je velice podceňovaná, což je veliká škoda. Zdravý jedinec by měl denně vypít minimálně 4 dcl vody na 10 kg své váhy. Je tedy jednoduché si vypočítat, kolik vody stačí právě pro vás. Pokud nejste příznivci obyčejné pitné, neperlivé vody, můžete si během dne dopřát například perlivou vodu. Tu si oblíbilo velké množství lidí a nedají na ni dopustit. Perlivá voda je často označována jako sodovka, soda nebo taky sifon. Tento typ vody je nasycen převážně oxidem uhličitým.

Poprvé se perlivá voda dostala do povědomí lidí v druhé polovině 18. století. Na svědomí ji má Torber Bergman. Byl to chemik, který ji vynalezl v roce 1771. Dnes se pitná perlivá voda prodává na každém rohu. Tato balená voda se cenově výrazně neliší od obyčejné neperlivé balené vody, což je také příčinou její oblíbenosti mezi lidmi. Perlivá voda se často v našich obchodech objevuje s různými příchutěmi a podobně. Můžete si ji také dát v jakékoli restauraci nebo si ji dokonce vyrobit sami doma. K tomu v minulosti sloužili všudypřítomné sifony s bombičkami, které nesměly chybět v žádné klasické domácnosti. Dnes se tyto přístroje na výrobu domácí perlivé limonády dostaly opět do povědomí uživatelů a získávají na popularitě čím dál tím víc.

Perlivou vodu vám může zajistit také automat na vodu. Tyto přístroje jsou velice moderní a užívá je mnoho lidí v zaměstnání nebo si je také pořizují domů. Automaty na vodu si můžete buď zakoupit do osobního vlastnictví, nebo si je můžete jednoduše pronajmout a to za velice příznivou cenu, s kterou bude spokojen i ten nejnáročnější zákazník. Je na každém, jakou vodu bude pro udržení zdravého pitného režimu užívat, důležité je na něj nezapomínat a pít po celý průběh dne.

02. 04. 2012