Menu:

Paella Valenciana

Slovo paella patří ryze do Španělska a je třeba říct, že právě Španělé se chlubí tímto pokrmem jako sobě vlastním. Paella je jídlo, které je vcelku zdravé a také lehce stravitelné. Dovolit si paellu mohou prakticky všichni lidé bez nějakého zdravotního omezení. Tato skutečnost je skvělá a určitě je možné mluvit o tom, že mnozí lidé si tento pokrm doslova zamilovali.


Paella je jídlem, které lze připravovat hned na několik rozličných způsobů. Rozhodně bychom mohli říct, že paella je velmi specifická přímo podle oblasti, ve které je vařena. Typická je zejména paella Valenciana. Název tohoto druhu paelly se pochopitelně odvíjí od jednoho z velkých španělských měst, kterým je Valencie. Určitě není problém si právě tady dát originální paellu, která nese název tohoto města. Důležitou roli hrají v této paelle pochopitelně ingredience. Ty jsou pro valencijský typ paelly naprosto rozhodující. paella Valenciana je absolutně originálním dílem, které se nemůže podobat ničemu jinému. Ostatně většina lidí tvrdí, že originál je nejlepší. Základem paelly z Valencie je kvalitní olivový olej a také pochopitelně další ingredience. Pro valencijskou paellu jsou typické zejména různé suroviny, které bychom mohli řadit do oblasti zeleniny. Typická je hlavně paprika a také pochopitelně rajčata.


Důležité jsou pro tento typ paelly také fazole, které si nejde určitě odmyslet. Jinak do valencijské paelly také patří mimo jiné hlemýždí, tedy ingredience, která je v tuzemsku velmi těžko k sehnání. Česko je na hlemýždě poměrně chudé a ideální je pro přípravu domácí paelly tohoto typu zvolit třeba hlemýždě zavařené. Jinak je ale také součástí tohoto pokrmu maso. Jít může hned o několik typů masa. Typické je maso kachní, kuřecí a také králičí, které je obzvláště jemné a pomůže výsledné chuti.

28. 03. 2012