Menu:

Lahodné španělské olivy

Našli jste si oblibu ve španělských potravinách a rádi byste je nabídli také Vaším hostům? Bohatou nabídku španělských potravin najdete u společnosti BMC Brno, která se specializuje na dodávání lahodných španělských potravin značky Bassta. Potraviny této značky jsou vybírány na základě vysoké kvality a lahodné chutě. Gastro balení značky Bassta jsou oblíbené zejména v restauracích a potravinářských výrobnách. Španělské potraviny najdou uplatnění na jakémkoliv jídelním stole.

Ochutit jimi můžete, jak ovocné a zeleninové saláty, tak také zmrzlinové poháry, moučníky i pokrmy vyrobené z masa. Olivy značky Bassta můžete nabídnout Vašim hostům také jako součást jednohubek. V rámci gastro balení naleznete u společnosti BMC sterilované ovoce i zeleninu. Z gastro balení ovoce máte na výběr loupané broskve, hroznový kompot i půlené meruňky.

Gastro balení zelenina nabízí krájené žampiony, které se mohou stát skvělým doplňkem, jak již zmíněných zeleninových salátů, tak také zeleninových rizot, pizz či polévek. Jen stěží si lze představit některé houbové omáčky bez žampionů. Španělsko patří k předním pěstovatelům oliv, a proto také tento druh zeleniny nesmí chybět v nabídce společnosti BMC Brno.

Nadšeni budou, jak milovníci černých, tak zelených oliv. Zelené olivy jsou všeobecně tvrdší než černé olivy, chutnají mírně nahořkle a obsahují menší počet oleje. Nproti tomu černé olivy jsou měkčí, obsahují asi 20 – 30% oleje a jsou jemnější. Nejčastěji pěstovanou španělskou odrůdou oliv je odrůda Mazanillo. Pro tyto olivy je typický jejich kulatý tvar. Sbírají se, jak zelené, tak černé. 

18. 11. 2014