Menu:

Lahodná španělská kuchyně a vína

Potrpíte si na dobrá vína a rádi byste ochutnali ta španělská? Víno má ve Španělsku bohatou tradici, která sahá až do roku 3000 před naším letopočtem, kdy na jihu Pyrenejského poloostrova Féničané založili první vinice. Později dobyli území Římané, kteří zdejší víno exportovali do své říše. K oživení španělského vinařství došlo opět po znovudobytí a získání muslimských území pod španělskou nadvládu v roce 1492. Zatímco muslimové považovali víno za nápoj, který se neslučuje s jejich vírou, nastalo nyní období, kdy se víno stalo chloubou Španělů.

Vinná réva se pěstuje rovněž na španělských ostrovech a to zejména na Mallorce a Kanárských ostrovech. Španělská vína patří díky své chuti k tomu nejkvalitnějšímu, co současná vinařství nabízí. Společně s gastro balením oliv, ovoce či zeleniny si můžete od společnosti BMC Brno objednat také skvělá španělská vína. Španělsko se může pochlubit zejména lahodnými červenými víny. Je pro ně typická nezaměnitelná chuť, barva i vůně. Přičemž byste si určitě neměli nechat ujít ochutnání odrůd Syrah, Merlot, Malbec či Grenache. K vynikajícímu víno patří neméně lahodné španělské delikatesy značky Bassta. Olivy je možné zakoupit v sáčku, skle i plechovce a to konkrétně na této webové adrese www.bassta.cz/olivy.

Olivy jsou nejen lahodnou pochutinou, ale obsahují také velké množství vitamínů E, A, K a D. Olivy posilují naši imunitu i zpomalují stárnutí a snižují pravděpodobnost revmatických chorob. Olivy jsou zkrátka součástí tradiční chutné, pestré a vyvážené kuchyně. Španělské olivy jsou vhodné také pro diabetiky.

28. 06. 2016