Menu:

Kam pro gastro balení olivy?

Rádi si smlsnete na olivách a dochází Vám ve špíži zásoby? Nezoufejte, gastro balení olivy můžete z pohodlí Vašeho domova objednat od společnosti BMC Brno www.bassta.cz.

Zajímavé informace o olivách


Kdo jí rád oliv, pravděpodobně si o nich již našel nějaké informace. Jistě Vás proto nepřekvapí, že olivy jsou plodem středozemského stále zeleného stromu zvaného Olea europaea. Olivy uzrávají po odkvětu bílých voňavých květů. Obsahují více jak padesát procent oleje a téměř čtyřicet procent vody. Ačkoliv se dnes olivy hojně pěstují ve Středomoří, jejich původ se nachází v Malé Asii. Olivy patří neodmyslitelně do chutné, pestré a vyvážené kuchyně. V obchodních domech i internetových e-shopech se běžně setkáte se dvěma základními podobami oliv a to zelenými a černými olivami. Ve skutečnosti jsou černé olivy dozrálé zelené olivy patřičného druhu.

Olivy od BMC Brno

Olivy se těší velké oblibě nejen díky své specifické chuti, ale také díky tomu, že jsou významným zdrojem vitaminů A a E, nenasycených mastných kyselin, antioxidantů, přírodních vláknin a minerálů. Hojně se používají při přípravě zeleninových a těstovinových salátů i masových pokrmů. Pojídat je můžete také jen tak při popíjení vína místo mastných brambůrek. V nabídkovém katalogu společnosti BMC Brno objevíte olivy, jak balené ve vacích, tak nachystané v plechovkách a sklech. Kdo si chce pochutnat na skutečné delikatese, neměla by mu uniknout příležitost k ochutnání zelených oliv s celou mandlí. Skutečnou slast mlsným jazýčkům poskytují rovněž zelené olivy plněné paprikovou pastou.

29. 03. 2019