Menu:

Dárkové sety portské víno

Velice oblíbenou formou, jak obdarovat svého blízkého, jsou v dnešní době zejména dárkové koše. Ty mohou mít různou formu vzhledu a mají většinou také různé obsahy. Dnes už si ovšem může člověk tyto druhy dárků objednat a říct si, co chce, aby jeho balíček přesně obsahoval. Velmi příjemný by byl určitě dárkový set, ve kterém by obdarovaní našli nějaké dobré a hlavně kvalitní víno, k tomu dokonale ladící jsou rozhodně olivy a v neposlední řadě je velmi originální a příjemné dostat kvalitní olivový olej. Pokud se jedná o dobré víno, určitě nic nezkazíte, pokud zakoupíte například Portské víno. Tento druh vína vyhledávají odborníci po celém světě. Toto víno je zpravidla produkované podél řeky Douro v severní části Portugalska. Základním druhem vína je červené a má vyšší podíl zbytkového cukru, což z něj často dělá dezertní víno. Portské víno si může každý pořídit v suché, polosuché nebo také bílé variantě.

Další věcí, která by v kvalitním vinném dárkovém setu neměla chybět, jsou již zmíněné olivy. Tento plod olivovníku je známý po celém světě a ochutnat jej mohou jako zcela obyčejní lidé, tak i opravdoví gurmáni. Je zajímavé, že domovina oliv, je Asie, ale běžně se s plodem olivovníku setkáme ve středozemních oblastech Evropy. Máme více druhů oliv. Základním dělení jsou zelené a černé olivy, přičemž je v nich rozdíl pouze v jejich dozrání. Zelené olivy se sklízejí na podzim, zatímco ty černé v prosinci. Z oliv se vyrábí mnoho různých produktů a používají se do mnoha výborných jídel.

Jedním z těch více vyhledávaných výrobků, které se z oliv vyrábějí, je hlavně olivový olej. Tento velmi kvalitní produkt využívali již staří Řekové. Olivy, stejně jako olivový olej, mají velmi dobré účinky na lidský organismus. Mají detoxikační účinky a mnozí lidé je využívají proti stárnutí pokožky, civilizačním chorobám, srdečním chorobám a spoustu dalšího. Olivy, výrobky z nich a zejména výše zmíněné kvalitní Portské víno, je dobrý způsob, jak si zajistit dokonalé trávení a chuť k jídlu. Proto v dárkovém setu, který bude tyto produkty obsahovat, svým blízkým nedarujete jen velmi kvalitní a chutné věci, ale také kus zdraví a pohody. 

 

18. 01. 2012