Menu:

Co skrývá španělská kuchyně

Španělská kuchyně je proslulá po celém světě, jaká je však její podstata? Zeptáte-li se člověka, co si představí pod pojmem španělská kuchyně, nejspíše ho napadne především paella, olivy nebo plody moře. Někdo zmíní španělské víno jako je Rioja, jiní budou matně vzpomínat na zážitky z dovolené a tamější gurmánské zážitky a shodnou se na rýži a čerstvé zelenině.

Španělská kuchyně však může být popsána dle jednotlivých regionů, které jsou typické určitými surovinami, ze kterých se jednotlivé pokrmy regionů připravují. Každý region má svá kuchařská tajemství a vyhlášené speciality, ať už se nacházíte v oblasti kolem Madridu či v andaluském, katalánském, baskickém či třeba murcijském regionu. V přímořských oblastech tedy skutečně budou nejčastěji dominovat ryby a mořské plody společně se zeleninovými saláty, ve vnitrozemí se však setkáte spíše s hovězím, skopovým nebo vepřovým masem a hustými polévkami.

Kurzy vaření Brno se specializují na pokrmy ze španělské kuchyně. Profesionální kuchař a specialista na španělskou kuchyni připravuje přímo v restauracích dny španělské kuchyně, během kterých se seznámíte s původními španělskými recepty a originálními surovinami. Během večera se dozvíte, jak připravit typické španělské menu od předkrmů po dezerty. Získáte povědomí o variacích na jednohubky tapas, naučíte se vařit zeleninu na různé způsoby a zjistíte, jak důležitý je olivový olej při vaření i dochucování. Nedílnou součástí bude diskuse o vhodné kombinaci vín s jednotlivými pokrmy.

Pokud byste rádi získali více informací, podívejte se na oficiální stránky http://www.spanelskakuchyne.cz/kurzy-vareni/. Zde naleznete volné termíny kurzů vaření i tipy na recepty.

25. 01. 2013