Menu:

Co ochutnat ze španělské kuchyně?

O španělské kuchyni je známo, že je velmi pestrá. V každém regionu Španělska existuje jiný druh španělské kuchyně, který je něčím specifický. Jiné jídlo je specifické pro Andalusii, Baskicko, Kastilií a jiná pro okolí hlavního španělského města Madridu.  Každá oblast Španělska má svou specialitu. Mezi známou španělskou specialitu patří proslulá paella.

Paella je španělský pokrm pocházející z Valencie, který se připravuje z rýže. Paella je často přirovnávána k rizotu, avšak na rozdíl od něj se v paelle můžeme setkat s mořskými plody, zeleninou i kořením.  Rozlišují se tři druhy paelly.

Paella vallenciana se připravuje ze zeleniny, masa, hlemýžďů, fazolí a koření. Paella de marisco se vyrábí z mořských plodů, které zde nahrazují maso a hlemýždě. Na rozdíl od paelly vallenciana nejsou součástí tohoto druhu paelly fazole. Třetí druh paelly je paella mix a je všehochutí masa, mořských plodů, zeleniny a fazolí. Španělskou paellu si můžete vyzkoušet i sami doma, třebaže jste nikdy před tím Španělsko nenavštívili. Při přípravě tohoto chutného pokrmu myslete na to, že se doporučuje použít originální pánev.

Potřebné ingredience lze zakoupit také v českých supermarketech, jen si musíte dát místy pozor, abyste vybrali to pravé, co potřebujete. Vhodné koření na paellu si můžete zakoupit v obchodě Bassta. Pro přípravu paelly použijte olivový olej, který si můžete zakoupit rovněž v Basstě.

Správní gurmáni při jídle neopovrhnou vínem. Španělská vína dodají Vašemu jídlu tu pravou romantickou chuť. V prodejně Bassta Vám jistě rádi doporučí, která španělská vína vybrat. 

19. 07. 2012