Menu:

Bílé víno a hubnutí

Dnešní moderní svět je posedlý tím, aby všichni vypadali dobře a slušelo jim to. Je známé, že zejména alkohol štíhlé linii moc nepřidává. V alkoholu jsou prázdné kalorie a mnoho cukrů, které škodí našim postavám a hlavně obsahují látku, která vyvolává chuť k jídlu. Mnoho lidí se v případě, že chtějí zhubnout, obrací například na španělská vína. Zejména bílá vína jsou dokonalým způsobem, jak velmi příjemně ztratit pár kilogramů, jak uvádějí někteří experti. Odborníci totiž zjistili, že popíjení tohoto nápoje je velmi efektivní, pokud se jedná o hubnutí. Podle pana doktora Herwiga Herberta Ditschuneita přispívalo víno k váhovému úbytku o mnoho více, než například džusy. Je to nejspíše tím, že bílé víno neobsahuje tolik zbytečného cukru, jako džusy nebo některé jiné alkoholické nápoje, než víno.

Ovšem nejen španělská vína jsou vynikající, a jak se zdá, tak také zdraví prospěšná. Lidé si velmi zamilovali také Portské víno, které vyhledávají odborníci a milovníci víno z celého světa. Portské víno je sice především červené, ale dá se lehce sehnat také v bílé formě a suché variantě. Tato kombinace je pro ty, co chtějí hubnout velmi důležitá a pro samotné hubnutí jako stvořená. Dokonce je také dokázáno, že po víně slábne chuť k jídlu.

Ovšem pokud byste opravdu chuť k jídlu i při pití kvalitního bílého vína dostali, není nic lepšího, než sáhnout po zdravých dobrotách, kterými jsou olivy. Těch si můžete dopřát libovolné množství, protože olivy podporují trávení a obsahují velké množství vitamínů, které působí jako antioxidanty. Takže jestli budete chtít strávit příjemný večer třeba se svým milovaným nebo přáteli, určitě jim naservírujte kvalitní bílé víno s olivami a můžete mít jistotu, že se budou cítit všichni příjemně a na vašich dobrotách si doslova pochutnají bez výčitek svědomí a bez možnosti přibrání na váze. 

 

18. 01. 2012